Margarita Mielec

Margarita Mielec

Margarita Mielec

Mięta to prosty i tani składnik, pełen korzyści odżywczych. Mięta pomaga wyostrzyć umysł, poprawić proces trawienia i uspokoić bóle głowy.

Miętowa Margarita to orzeźwiająca i pyszna odmiana klasycznego koktajlu Margarita.

Ten klasyczny przepis na margaritę to orzeźwiająca mieszanka mięty, soku z cytryny, wody sodowej i lodu. Cukier jest całkowicie opcjonalny, ponieważ 7up lub sprite ma również zawartość cukru.

Zamroź brzeg szklanki solą i cytryną, aby uzyskać ostry smak. Idealny miętowy napój margarita chill na sezon letni i Ramadan.

Miętowa margrita jest idealna na każdą imprezę lub spotkanie. To będzie hit wśród Twoich gości!

Przepis na miętową margaritę

Składniki

 • Woda 1 szklanka
 • Cukier 1 łyżka lub do smaku (opcja)
 • Sprężyny miętowe 10-12
 • Sok z 3 cytryn
 • Sól/czarna sól 1 szczypta
 • Czarny 1 szczypta (opcjonalnie)
 • 7up/Sprite pół litra
 • Lód
 • Liście mięty do dekoracji

Instrukcje

Margarita Mielec
Instrukcje
 1. W blenderze dodaj wodę, cukier, źródła mięty, sok z cytryny, sól / czarną sól, czarny i lód.
 2. Miksuj do włączenia.
 3. Dodaj mieszaninę równomiernie w 3 szklankach.Dodaj lód, wlej 7up/Sprite.
 4. Udekoruj miętową margretę liśćmi mięty i natychmiast podawaj.

 

Najczęściej zadawane pytania 

Czy miętowa Margarita jest dobra dla zdrowia?

Kiedy spożywasz miętową margaritę, zwiększa wydzielanie enzymów trawiennych i ułatwia proces trawienia. Efekt ten pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu cholesterolu. Dodatkowo woda miętowa może również promować trawienie składników odżywczych, a także może zwiększyć metabolizm.

Czy w margaricie jest alkohol?

Może być podawany na skałach (z lodem) lub mrożony. Margarity mogą być również wykonane z różnych smaków, takich jak truskawka, malina lub mango. Zawartość alkoholu w margaricie może wahać się od 0% (margarita dziewicza) do 55% (margarita o dużych rozmiarach). Ale średnia zawartość alkoholu w margaricie wynosi około 18-25%

Czy mięta i pudina to samo?

Liście mięty, znane również jako Pudina, są popularnym aromatycznym ziołem ze względu na świeżość z kilkoma korzyściami zdrowotnymi. Od czasów starożytnych ludzie używali różnych rodzajów mennic na całym świecie. Różnorodne rośliny mięty oferują wiele właściwości przeciwutleniających i korzyści zdrowotnych.

Czy mięta i pudina to to samo?

Pudina, naukowo znana jako Mentha spicata, to aromatyczne zioło należące do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae). Nazywa się Spearmint w języku angielskim i jest szeroko stosowany w kuchni indyjskiej i włoskiej

Czy margarita to cukier czy sól?

Najbardziej znanym przedmiotem do obręczenia szklanki jest prawdopodobnie sól, którą znajdziesz na margaricie, ale możesz użyć tej samej zasady z cukrem, kakao w proszku lub stalówkami, chili w proszku, suszonymi lub świeżymi ziołami lub gdziekolwiek zabierze Cię wyobraźnia.

więcej menu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button