Bun Kebab

Bułka Kebab

Bułka Kebab

Teraz niektórzy robią Bułka Kebab ubraną w porządny omlet, inni oblewają ją sałatką colesław, jeszcze inni ogórkami i pomidorami. Niektórzy zestawiają ketchup z chutneyem, niektórzy robią swój z jednym chutneyem. Jeden chutney błagał mnie, ale kiedy powiedziałem o tym pomyśle, moi kumple-smakosze na Instagramie byli zdecydowanie przeciwni temu pomysłowi. Kolejne podobne testy doprowadziły mnie do wniosku, że mieli rację.

To powiedziawszy, jeśli zamierzasz go zrobić, stworzę imli chutney
Co się dzieje w tych bułeczkach Kababy
Więc tutaj daję ci to, co należy do moich bułeczek kababów i możesz zmienić według gustu, capiche?
ładna miękka bułka, używam bułeczek Pav Bhaji, ale możesz użyć dowolnej bułki

  • Imli chutney
  • ·ostry sos z zielonego jogurtu
  • ·pasztecik z soczewicy zanurzony w jajku i smażony
  • ·czerwona cebula – umyta w wodzie, aby je złagodzić

Imli Chutney dla Bun Kababs

Bułka Kebab
#Imli Chutney dla Bun Kababs

Wypróbowałem kilka iteracji chutney z tamaryndowca, aby nazwać to jedną prośbą. Musiało mieć trochę treściwości, odpowiedniej części cierpkości, nuty uroczej, aby zrównoważyć ziemistość daal kabab. Odkryłem, że połączenie tamaryndowca, mięty, kolendry, odrobiny brązowego cukru i odrobiny przypraw stworzyło zrównoważony chutney, który nie powodował rozmoczenia bułki (bardzo ważne!).

Zielony Chutney na Bułkę Kababs

Bułka Kebab
#Zielony Chutney na Bułkę Kababs

To było łatwe z zielonymi papryczkami chilli, kolendrą, czosnkiem, jogurtem i solą. Po co zadzierać z doskonałością, wiesz?
Pasztet z soczewicy aka Daal Kabab
Pasztet z soczewicy w tej formule składa się tylko z daal. Uwielbiałem znaczną (czy odważę się jeszcze raz powiedzieć mięsistą?) wagę pasztecika, gdy jest robiony w ten sposób. Uczestniczyłem w tłuczonych ziemniakach itp., Wliczając się, ale utrzymywałem to tak wygodnie, jak to tylko możliwe.

Daal jest moczony i gotowany z imbirem, czosnkiem, ziołami, a następnie parzony. Stamtąd przenosi się do robota kuchennego, aby stać się gęstą pastą, a poza tym wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać trochę nowych ziół i cebuli.
Dlaczego użyłem Instant Pot (i nigdy więcej tego nie zrobię)
W dniu, w którym kręciłem tę taśmę, pracowałem wielozadaniowo, tzn. moje inne hobby było zajęte nagrywaniem kasety wideo dla tych Box Patties z nadzieniem z białego sosu. Instant Pot, mój ogromny faworyt, wydawał się logicznym wyborem. Cierpliwość powinna być.

Podczas gdy IP zmiękcza daal całkiem pięknie, jeśli chodzi o suszenie daal, było to całkiem niezłe przedsięwzięcie.

Powłoka Daal Kabab

Bułka Kebab
#Powłoka Daal Kabab

W czasach panierowania kababów próbowałem kilku metod. Robiąc omlet i zawijając w niego jajko, nie podobało mi się to, co zrobiło ze smakiem kababa. Zamiast tego z pewnym entuzjazmem ubiłem dwa białka i jedno pełne jajko, zamoczyłem i usmażyłem.

Dwa krytyczne elementy wspaniałej Bun Kabab
1.) Crunch. A jednak go zdobędziesz, Bun Kabab go potrzebuje. Zdecydowałem się na spirale z czerwonej cebuli i pozbyłem się wrogości z cebuli, myjąc je w zimnej wodzie przez 15 minut.
2.) TOASTOWANE BUŁECZKI: Czy wielkie litery są tutaj ekstremalne? Myślę, że nie. Aby uzyskać ten wspaniały tradycyjny smak Bun Kabab i zapobiec rozmoczeniu bułki, musisz usmażyć OBU boki bułki. Rozumiem, że to dużo wielkich liter, ale licz na to.

więcej menu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button